PREDANÉ, rodinný dom v širšom centre Nitry

110 000 €

Ponúkame na predaj rodinný dom v pôvodnom stave v pokojnej lokalite širšieho centra na Jaskyňovej ul. Jedná sa o jednopodlažný dom s úžitkovou plochou 105 m2, rozloha pozemku je 425 m2. Dom pozostáva z piatich obytných miestností a sociálneho zariadenia. Je postavený z plnej pálenej tehly, zhruba pred 10 rokmi bola robená čiastočná rekonštrukcia – rozvody ústredného kúrenia s panelovými radiátormi, plastové okná, výmena strešnej krytiny, drevené podlahy. Dom je napojený na všetky inžinierske siete, v záhrade sa nachádza aj vlastná studňa.
Vek domu sa datuje do prvej pol. 20 storočia, nachádza sa teda v zóne pamiatkovej ochrany. Vzhľadom na vek domu a prípadnú potrebu rozšírenia funkčnosti vyžaduje objekt rozsiahlejšiu rekonštrukciu v závislosti od účelu ďalšieho využitia. K domu sú vypracované dve štúdie (bytová, polyfunkčná so zameraním na poskytovanie zdravotníckych služieb), ktoré zodpovedajú požiadavkám a vyhovujú podmienkam pamiatkovej ochrany. Štúdie ponúkajú možnosť rozšírenia úžitkovej plochy prízemného podlažia o 50 m2, na poschodí je možné zrealizovať podkrovný štvorizbový byt s úžitkovou plochou až 125 m2. K objektu patrí aj ďalšia plocha s možnosťou vybudovania vlastného parkoviska, príp. ďalších obslužných objektov.
Pokojná tichá lokalita s plnou občianskou vybavenosťou a výbornou dostupnosťou (10 min. chôdze do centra mesta, zastávka MHD) Dom je situovaný v blízkosti fakultnej nemocnice, čo umožňuje využitie objektu pre menšie zdravotnícke zariadenie, zubárske, lekárske ambulancie, lekáreň, poskytovania rôznych sociálnych služieb, príp. predškolské zariadenie, vzdelávaciu činnosť, obchodnú činnosť v kombinácii s bytovými priestormi na druhom podlaží.


Lokalita

Jaskyňová, Nitra

Podobné nehnuteľnosti (75)